Malý hatchback, ale velký výkon, tak se dá pojmenovat nový Golf ve verzi R, který přináší historicky největší nálož výkonu. Na první pohled byste to do něj však neřekli.

Malý, ale šikovný

Kompaktní hot hatch je vybaven přeplňovaným čtyřválcem o objemu dvou litrů s výkonem 315 koňských sil a točivým momentem 310 N.m. Tyto parametry mu umožňují zrychlit z 0 na 60 km/h za 4,7 sekundy a dostat se na maximální rychlost až 250 km/h. Výkon oproti předchozí generaci narostl o 27 koňských sil.

Novika je párována buď se šestistupňovým manuálem či sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG. Výkon je přenášen na všechna čtyři kola, tedy systém 4 Motion, kde však došlo k několika změnám.

Volkswagen mluví o přepracovaném diferenciálu, která distribuuje výkon variabilně mezi nápravami. Navíc je schopen poslat 100 % točivého momentu, přímo na vnější kola, pomocí speciální funkce Drift Mode. Ten je doplněn ještě dalšího speciálního sportovního režimu Race.

Změny proběhly také u zavěšení vozu, světlá výška byla snížena o 20 milimetrů a přidány byly i tužší tlumiče. Ty se spolu s přepracovanou geometrií zasloužili o přibližně 10 % vyšší tuhost, oproti předchozí generaci.

PO vizuální stránce to však zas taková bomba není. Hot Hatch má přepracovaný nárazník s některými detaily inspirovanými motorsportem. Zároveň se postavil na devatenáctipalcová kola z lehkých slitin, které jsou obuté do sportovních pneumatik.

Změny se pak nevyhnuly ani interiéru, který zdobí písmenko R a to nejen coby estetický prvek, ale na volantu označuje tlačítko, díky kterému je snadnější přístup ke sportovním režimům vozu. Řidič si pak může dopřát i pohodlné usazení v sedadlech potažených speciální kůží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Your email address will not be published.