Nejeden majitel potřebuje svého psího miláčka čas od času převážet v autě. Pokud ho ale nevybavíte několika drobnostmi, může se snadno stát, že se vám z auta rychle stane pojízdná psí bouda. Které praktické doplňky pro všechny majitele psů tomuto stavu zabrání a prostě je musíte mít?

Deka pro psa do auta

Deka do auta anebo rovnou potah na zadní sedadla je nezbytností pro každého majitele domácího mazlíčka, který chce ochránit čalounění před chlupy a nečistotami. Dobrá psí deka má však ještě více výhod. Chrání také psa před uklouznutím například na kožených sedadlech a zraněním. Až bude deka starší a nebude v autě plnit svoji funkci, můžete ji ještě využít jako izolační vrstvu v psí boudě.

Bezpečnostní pás pro psy

I když je váš pes zvyklý cestovat autem a je velmi klidný, bezpečnostní pás je přesto nutností. Protože při nouzovém brzdném manévru nebo nehodě by mohl být vymrštěn na přední sedadla nebo vážně zraněn. Bezpečnostní pás nejenže chrání váš vůz, ale nabízí také dodatečné bezpečí pro vašeho čtyřnohého přítele během cesty. Při nehodě se totiž nepřipoutaný pes může stát nebezpečným projektilem.

Přepravka pro menší psy

Přepravku svému psovi rozhodně pořiďte. Často ji seženete v akci dohromady s boudu pro psa s dopravou zdarmaPřepravka pro psy je ideální pro malé psy nebo štěňata, která ještě nejsou zvyklá na jízdu autem. Prakticky jde o takovou dočasnou psí boudu. V přepravce si psi mohou zvykat na pohyb v autě krok za krokem, aniž by je rozptylovaly jiné věci. Je to podobné, jako když přemýšlíte nad tím, jak naučit psa aport. I v tomto případě je potřeba začít postupně u jednodušších věcí a později přidávat ty náročnější.

Cestovní miska

Váš čtyřnohý přítel samozřejmě potřebuje na delších cestách autem něco pít. Obvykle máte k dispozici láhev s vodou, ze které se ale pes nenapije. Ideálním řešením je cestovní miska. Cestovní misky jsou k dispozici ve všech tvarech a velikostech, takže můžete najít tu ideální pro svého psa.

Pamlsky

Cestování může být pro některé psy stresující. Pokud je váš pejsek také trochu vystresovaný, dejte mu na cestu několik pamlsků, které odvedou jeho pozornost od toho, co se s ním děje. Podobně bude fungovat i jeho oblíbená hračka. Ta nejenže psa rozptýlí, ale také ochrání čalounění vašeho auta před jeho zuby.

Jak vidíte, je několik věcí, které byste měli zvážit, pokud chcete vzít svého psa s sebou do auta. Díky několika praktickým doplňkům můžete cestu zpříjemnit sobě i svému čtyřnohému příteli a vyhnout se tomu, aby se z vašeho auta stala psí bouda na kolech.

Leave a Reply

Your email address will not be published.