Automobil je skvělý pomocník pro přepravu osob a věcí z bodu A do bodu B. Oproti využívání MHD přináší majitelům celou řadu výhod, současně však vyžaduje také zodpovědný přístup, pravidelnou pozornost a někdy také investice nad rámec dotankování benzínu na čerpací stanici. Je třeba si uvědomit, že stejně jako ve vztazích – i zde se časová investice, pozornost a pravidelná údržba rozhodně vyplatí.

Provozní kapaliny aneb Nezbytnost pro bezproblémový chod vozidla

Nejen benzín nebo nafta patří v rámci správné péče a komfortní jízdy k provozním kapalinám, které se podílí na pohodlí a spolehlivosti vozidla.

Provozní kapaliny umožňují plynulý provoz automobilu, a proto je jejich dostatečná hladina a kvalita důležitá. Pokud se chcete vyhnout nepříjemnostem a v krajních případech i nepojízdnosti vozu – sledovat stav provozních kapalin je rozhodně na místě!

Pravidelná kontrola a údržba provozních kapalin šetří tedy nejen váš čas, ale také peníze, jelikož přiměřená péče a starostlivost jsou vždy tou nejlepší prevencí a cestou k maximálnímu využití a zachování 100% funkčnosti vašeho vozidla.

Mezi provozní kapaliny ve vozidle můžeme zařadit:

  • Chladicí kapalina
  • Motorový olej
  • Brzdová kapalina
  • Hydraulický olej do posilovače řízení
  • Směs do ostřikovačů

Provozní kapaliny ve vozidle je žádoucí pravidelně kontrolovat a dle potřeby také doplňovat, aby jízda automobilem byla i nadále bezpečná a nedocházelo ke zbytečnému opotřebení součástek, které by v konečném důsledku mohlo vést k náročným a nákladným opravám vozidla. V některých případech, pakliže dojde k zanedbání, nemusí jít navíc pouze o plechy, ale také o bezpečnost a zdraví posádky. Pravidelná údržba a servis se tedy rozhodně vyplatí!

Pokud si nejste jistí nebo se nechcete pouštět do kontroly a údržby svépomocí, využijte služeb autorizovaného servisu, který si s tímto hravě poradí.

Leave a Reply

Your email address will not be published.