Italská policie je známá pro svou zálibu v supersportech od značky Lamborghini, kterých má hned několik a mezi kterými najdeme i Legendární Huracan či Gellardo. Lze proto předpokládat, že si brzy pořídí i nové SUV Urus.

Lamborghini a Carabinieri měli k sobě vždy velmi blízko. Jak by vypadal Urus v jejich službách ukázal nezávislý návrhář Nikita Aksyonov, který představil Urus v tradičních bledě modrých barvách italské policie. Nezapomněl přidat ani majáky a bílé pruhy.

Že se Urus ve službách policie skutečně objeví nemusíme příliš dlouho spekulovat. A dost pravděpodobné je i toto barevné zpracování. Nikita totiž vycházel z již existujícího policejního Gallarda a jeho grafického pojetí.

Urus nemusí na první pohled působit tolik atraktivně jako ploché supersporty, ovšem pro policii má přeci jen praktičtější využití. A dokonce ani rychlostně za plochými bratry nezaostává. Dokonce naopak, zatímco Gallardo je schopnu se z nuly na sto dostat za 3,7 sekundy, Urus to zvládne o jednu desetinu sekundy rychleji a to má nějaké to kilo navíc!

Urus bude policie nejspíše používat i přímo ve službě, stejně jako tomu je u Gallarda, které hlídkuje na italských dálnicích. Zde je chopno nejen dohnat rychle jedoucí řidiče, ale dopravit i orgány či poskytnou první pomoc, protože je vybaveno jak ledničkou na orgány, tak také defibrilátorem.

Zavazadelník Urusu však zvládne pojmout více než to. Do 616 litrů toho dáte skutečně mnoho. Daleko zajímavější jsou však specifikace motoru. Pod kapotou pracuje čtyřlitrový osmiválec o výkonu 484 kW. Z nuly na dvě stovky se Urus dostane za 12.8 sekund a pokračovat může až do 305 kilometrů v hodině. Samozřejmostí je pohon všech čtyř kol a kooperace motoru s osmistupňovým elektrohydraulickým automatem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Your email address will not be published.