Stále více lidí objevuje potenciál exekučních dražeb. Často se zde vyskytují automobily za zajímavé ceny. Podívejte se, jak to celé funguje a co potřebujete k vydražení vozidla, ale i jiných věcí.

Co na těchto dražbách seženete?

Exekutorské dražby slouží k prodeji věcí zabavených od lidí, jenž se zadlužili a dostali se do exekuce. Existuje celá řada věcí, které se mohou v tomto procesu objevit. Často se jedná zejména o automobily různých typů a velikostí. U závažnějších případů jsou do dražby dávány nemovitosti, kdy se nejčastěji jedná o byty, ale mohou se objevit i pozemky a domy. V dražbách se objevují i movité věci, jako jsou elektronika, stroje, cennější předměty a podobně. Aktuální nabídku exekuční dražby si můžete prohlédnout na internetu.

Jak to probíhá?

Vyhlédnete si daný předmět a zjistíte si o něm co nejvíce informací. Následně si určíte, kolik za danou věc chcete maximálně zaplatit. Dražby se můžete zúčastnit pouze v případě, když zaplatíte dražební jistotu. Pro zahájení dražení je nutné prokázat svoji totožnost. Přihazování se může konat buď na místě napsaném v dražební vyhlášce, případně přes internet v rámci elektronické dražby. Vítězem je ten, kdo dá nejvyšší podání a nikdo ho již nepřehodí vyšší nabídkou. Důležité je hlavně důkladně prověřit věc, o kterou máte zájem, protože jedině tak si dokážete udělat obrázek o její hodnotě. V případě automobilů je to lehce problematické z toho důvodu, že odhad technického stavu a jízdních vlastností je přes internet poměrně nemožný.

Dejte si pozor na objektivní zhodnocení nabídky

Na dražbě nás často láká nízká vyvolávací cena a u daného předmětu si řekneme, že se o něj pokusíme. Jakmile tak přijde na řadu vyhlídnutý automobil a lidé začnou přihazovat, částka se může vyšplhat přes váš pomyslný limit. Dostaneme se do soutěživého módu a chceme automobil získat snad za každou cenu. Právě to bývá častá chyba začátečníků na aukcích. Důležité je nenechat se příliš hluboce zatáhnout do hry a vědět, kde jsou naše limity. Mohou být dány finančním rozpočtem, ale hlavně odhadem ceny dané věci.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.