Prvním čínským elektromobilem, který dorazí na evropský trh se již v první polovině příštího roku stane SUV Airways U5.

Čínská automobilka hlásí příchod

Čínská automobilka se sídlem v Šanghaji by již nyní měla mít veškeré potřebné dokumenty, povolení a certifikace, a nic by jí nemělo bránit jejímu oficiálnímu vstupu na evropský trh. Zahájení prodejů se očekává v průběhu druhého čtvrtletí příštího roku, jak prozradil spoluzakladatel značky Fu Qiang v rozhovoru pro Automotive News Europe.

Vstup společnosti na evropský trh bude významným milníkem pro celý čínský automobilový průmysl, takže je jisté, že úspěch či neúspěch značky bude sledovat řada konkurentů. Ostatní čínské automobilky by měly v současné době nanejvýše ve stádiu příprav.

Značka vznikla před necelými třmi roky a má silný tah na branku. Zajímavostí přitom je, že výše zmíněné modelu U5 bude nabízet na domácím trhu nejdříve koncem tohoto měsíce. Automobilka tedy zpětnou vazbu od svých domácích zákazníků pro vstup do Evropy potřebovat nebude.

Aby se značce podařilo uspět v konkurenci zavedených výrobců elektromobilů na evropském trhu, přizpůsobila prý evropský model U5 potřebám a zvyklostem evropských zákazníků. Ty by přitom měly oslovit zajímavé partnery více než příznivá cenovka.

Základní verze modelu U5 by měla nabídnout dojezd až 460 kilometrů, s tím že zákazník s bude moci připlatit za větší baterii se kterou dojezd stoupne až na 560 kilometrů. Cena základního modelů by se přitom měla pohybovat od 638 tisíc korun, což je na elektrické SUV velmi dobrá cenovka.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Your email address will not be published.