Tesla je momentálně v segmentu luxusních elektromobilů králem. Vydrží jí však trůn i v příštích letech? Podle odborníků nejspíše ne!

Tesla stále vede

Tesla se dá považovat za automobilku, která odstartovala éru elektrifikace. Zatím z tohoto prvenství dokáže velmi dobře těžit a je vždy o krok napřed jak technologicky, tak také v prodejích. Do segmentu luxusních vozů však začínají přicházet i jiní výrobci jako je Audi, BMW či Mercedes. Ty pozici Tesly začínají ohrožovat, což dokazuje také studie PA Consulting.

Studie zkoumala sílu jednotlivých automobilek v oblasti elektromoblity. Na základě získaných údajů pak došla k závěru, že Tesla v příštím roce bude ještě stále držet svou pole position, ovšem další rok již bude z trůnu sesazena. V roce 2021 by měl mít lepší postavení koncern Daimler, tedy Mercedes a následovat by mělo BMW a aliance Renault-Nissan-Mitsubishi. Tesla by se pak měla zmítat kdesi vzadu na sedmé pozici.

Doporučujeme: půjčovna Tesla

Výsledky

Společnost při svých závěrech pracovala hned s několika faktory. Tím prvním byl potenciál elektromobility na základě technologie a strategie, techniky baterií, sítě dodavatelů, finanční síly, nebo třeba partnerů. Každá oblast měla jiný vliv na celkové hodnocení. Například technika a strategie se na výsledku podíleli ze 30% a dodavatelská síť z 15%.

Každý výrobce mohl v tomto systému hodnocení získat 100 bodů. Tesla si odnesla 82 bodů pro příští rok, ovšem Daimler se v roce 2021 může pochlubit 88 body. Na konci žebříčku pak stojí koncern FCa, který již nyní mešká například konceptem Maserati Levante.

Nechme se tedy překvapit jak moc na sobě bude Tesla pracovat a dále se rozvíjet, protože již dnes se například mluví o Jaguaru E-Pace, že bude pro Teslu velice těžkým soupeřem.

Leave a Reply

Your email address will not be published.