Novinka od Volvo nás skutečně velmi potěšila. Značka s ní vstupuje do nového segmentu v rámci SUV vozů a navíc společně s ním otevírá celou novou řadu, která přinese i další modely.

Volvo se sice nepředstavilo ve Frankfurtu nad Mohanem, ale i přesto si na konec léta přichystalo novou premiéru. Tou je nové kompaktní SUV jménem XC40, který se nám představil 21. řijna. Ten je jasným nástupcem již dříve představeného konceptu, který se nám představil v loňském roce. Automobil však neodolal až do své premiéry, ale vcelku nešťastně jej zveřejnilo maďarské zastoupení značky poté, co vyvěsilo na své stránky video, ve kterém se novinka prezentuje. Video poté bylo rychle staženo.

Vůz svým designem jasně vychází z odprezentovaného konceptu, který kopíruje do nejmenších detailů. Design automobilu jasně odkazuje na větší SUV modely, ovšem dává jasně najevo, že se jedná o mladou krev a design posouvá na nový level. Pozměněna byla pouze maska chlazení na přední části vozu, přibyli vystouplé kliky u dveří a také zpětná zrcátka, která nahradila původní kamery. Tato řešení totiž byla až příliš drahá, stejně jako zapuštěné kliky. Zbytek však byl zachován a tak se můžeme těšit například z propracovaných bočních linií automobilu, které výrazně pracují s prosklenými plochami.

Zaujme také propracovaný interiér, který jasně odkazuje na větší SUV modely od Volva. Palubní deska je vyvedená v jednoduchém, ale plně funkčním řešení. Prim zde hra vertikálně orientovaný displej multimediálního systému a také volant. Zaujmou také vnitřní prostory automobilu, které sází především na praktičnost. Například reproduktory ve dveřích byly posunuty tak, aby ve dveřích vzniklo dostatek mít pro uložení láhve s pitím, notebook či tablet.

. Nová modelová řada přinese krom kompaktního SUV také sedan a hatchback, který by měl být nástupcem současné V40. Spekuluje se dokonce i nad tím, že přijde ještě menší dvacítková řada.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup