Automobilka Volkswagen v současné době nabízí v Evropě pouze dva SUV modely. To je trochu zarážející, protože tento segment je v poslední době velmi oblíbený. Volkswagen zkrátka zaspal, ale hodlá se probudit, a to velmi razantně!

O tom že jsou SUV zákaznickým favoritem posledních několika let není pochyb. Bohužel však, kdo chtěl SUV od Volkswagenu, příliš na výběr neměl. Jen Tiguan a Touareg? To je sakra malá nabídka. Jak to tak vypadá, tato skutečnost by se měla co nejdříve změnit. Volkswagen totiž plánuje rozjet svou SUV ofenzivu na plné obrátky.

K dvou výše zmiňovaným modelům by měly ještě tento rok přibýt další dva modely. Tím prvním je Tiguan Allspace, což je větší varianta klasického Tiguanu, která bude nabízet až sedm míst k sezení a svém interiérem se bude v lecčem podoba Kodiaqu od Škodovky. Druhou novinkou bude model T-Roc. Ten bude zástupcem kompaktního crossoveru, který nebude přesahovat velikost současného Golfu. Zároveň se bude jednat o model, který převezme mnoho technologických řešení od koncernové konkurence Audi Q2.

Američané se mohou letos těšit na model Atlas. Jak již jméno napovídá, bude se jednat o skutečně velký automobil, který bude přesahovat délku pěti metrů. Dostání bude také v Číně a to pod názvem Teramont. V Evropě se jej však nedočkáme. Zde nám Volkswagen uhasí naší SUV žízeň spíše novou generací Touaregu, která by měla vycházet z konceptu T-Prime GTE. Novinka by se do prodeje měla dostat již v příštím roce.

Rok 2018 by měl přinést také představení dalších SUV novinek, o kterých však nemáme zatím vůbec žádné informace. Je však možné očekávat větší a luxusnější SUV než je Touareg, které bude taktéž vycházet z konceptu T-Prime GTE. Zajímavé jsou také stále se množící zprávy a plánované karosářské variantě Tiguanu, která přinese více sportovní linie po vzoru BMW X4. No tak se nechme překvapit a uvidíme, co na nás v Německu chystají.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup