Viděli, nebo slyšeli jste někdy vyprávět někoho, kdo se chlubil tím, že ujel policii? Na jižní Moravě se nejspíše četnost těchto případů rapidně sníží. Může za to zcela nový automobil, který si nyní policie pořídila. Jedná se o hybridní BMW i8!

Zhruba před půl rokem dostali pražští strážníci malou flotilu čistě elektrických BMW, které se nyní prohánějí ulicemi Prahy. Jak to tak vypadá, policistům se BMW zalíbila, protože spolupráce této automobilky s naší policie má další pokračování, tentokráte však ve velmi zajímavém stylu. Policie totiž od BMW obdržela jejich super sportovní novinku BMW i8, tedy čistě hybridní sporťák, kterému nyní nechybí typický, policejní, reflexní polep, ani modré majáky. Jen techniku na měření rychlosti ve voze nenajdete.

Pokud vás napadlo, že policie utrácí miliony za luxusní automobily, místo toho, aby se zabývala řešením případů, pak jste na omylu. Automobil má policie pouze zapůjčený a to na půl roku. Za tu dobu s ním plánuje najet zhruba 20 tisíc kilometrů a to především v okolí Znojma, Olomouce, ale také na Vysočině. Právě v těchto místech totiž operuje Jihomoravská dálniční policie, která dostala tento automobil do své výbavy. Proč právě takovýto vůz? Policie chce vyzkoušet, zda je vůbec takovýto automobil použitelný v terénu a praxi. A také jí zajímají názory široké veřejnosti na podobný projekt.

Automobil tak nebude jen výstavní leštěnkou před budovou ředitelství dálniční policie, ale bude skutečně nasazen do terénu. Ti kdo pravidelně a rádi porušují v této oblasti na dálnici rychlost by se tedy měli začít trochu krotit. Jinak je čeká potupa, kterou jim udělí hybridní automobil s výkonem 266 kW, který mu poskytuje elektromotor společně se zážehovým tříválcem. Z nuly na sto se tento speciál vyškrábe za pouhé 4,4 sekundy. Za volantem vozu bude usedat 25 proškolených policistů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup