Jak to tak vypadá, automobilka ŠKODAjiž zcela definitivně zanevřela na jméno Yetti. Její nová SUV novinka se bude nazývat Karoq. Tento podivný název má svou historii, a my se na ní podíváme.

Yetti byl již definitivně puštěn k ledu, to je jasné. Aautomobilka v rámci sjednocování názvu jmen pro své nové SUV modely zvolila pro nadcházející generaci modelu Yeti nové jméno. Označení Karoq však není úplně zcestné. Vychází totiž z nejrůznějších slov používaných na Aljašce,  odkud také pochází jméno jeho většího bratra.

Obyvatelé ostrova Kodiak používají pro automobil slovo kaaraq. Zároveň slovíčko qaruuk mňam označuje výraz pro šíp. A třetím slůvkem, u kterého se Karoq inspiroval, je slovíčko uyowoq, které vyjadřuje místní název pro menšího bratra. Spojením těchto tří slov, tak vzniklo zcela nové a osobité označení novinky z Mladé Boleslavi.

Automobilka také přišla se zcela novou novou teorií, jak vznikl emblém automobilky. Šíp v logu, se prý inspiroval indiánskými artefakty přivezenými z Ameriky. Automobilka tak pojmenováním vozu indiánským názvem svým způsobem zavzpomínala na počátky své existence. Zdali tomu tak opravdu je či není, nevíme. Mnohem zajímavější však pro nás je, že je konečně rozluštěn kód pro tvorbu jmen SUV novinek značky ŠKODA. Tím kódem jsou písmena K a Q. Můžeme tak počítat s tím, že i další modely SUV tuzemské automobilky, budou ve svém názvu obsahovat tato písmenka.

Když přesně se novinka objeví na našem trhu, a jaké bude její cenovka, zatím není jasné. Automobil se navíc doteď představoval pouze v kamufláži, ale je jasné, že se bude velmi podobat Seatu Alteca.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup