Defekt na tahači, technická prohlídka nákladního auta, zvýšená poptávka po expedování zboží – to vše může dispečerům dopravních společností pořádně zamotat hlavu. Obzvláště má-li firma dostatek řidičů, kteří musejí takzvaně zůstat stát, nejedou, běží jim výplata a dodavatelé jsou nervózní kvůli nemožnosti přepravy. Pokud není přepravní společnost spojená s další přátelskou firmou, se kterou si tahače, návěsy a další techniku navzájem půjčují, je rozhodování, jak situaci vyřešit, těžké.

Nečekejte na problémy, předcházejte jim

Má oblíbená půjčovna nákladních vozidel sídlo daleko nebo zrovna nemá k dispozici potřebnou techniku? Pak nezbývá než hledat na internetu nebo se doptat známých. Okamžité řešení zapeklitých situací, kdy schází potřebné vozy, návěsy nebo tahače, nabízí prověřená firma zaměřená na pronájem kamionů a pronájem návěsů. Nákladní vozy, technika a těžkotonážní automobily se půjčují jak ke krátkodobému, tak dlouhodobému pronájmu. Nečekejte, až se vám pneumatiky totálně zničí, a před zimou svěřte své kamiony pneuservisu. Než vám gumy vymění a pořádně prověří diagnostiku, půjčte si na tuto dobu jiný kamion. Šetříte tak nervy dispečerů, zdraví svých řidičů a neohrozíte silniční provoz nečekaným defektem.

Jak šetřit nervy řidičů a nervy dispečerů přepravních společností?

Auta samozřejmě musejí na technické kontroly, což by mělo přicházet pravidelně, a ne až v případě vážné nehody. Připravte se na termín STK včas a objednejte si na dobu prohlídky kamion z půjčovny. Dispečeři i řidiči vám budou vděční. Může se ovšem stát nepříjemná situace, kdy nákladní vozidlo vaší firmy havaruje během expedice. Vy potřebujete okamžitou náhradu, neboť náklad ani odběratel nepočkají. Uložte si pro tyto případy kontakty na půjčovnu kamionů a nákladních aut, která vám bude schopna ihned pomoci s výměnou nepojízdného auta za nové.