To o čem se již delší dobu mluvilo, bylo nakonec potvrzeno. Lotus se přidá mezi luxusní automobilky, které budou mít své vlastní SUV. A je naprosto jasné, proč k tomuto kroku automobilka přistoupila.

Automobilka Lotus je léty prověřeným výrobcem luxusních sportovních vozů, jejíž SUV bude zcela jistě dobré. Jenže ještě před pár lety by byla tato myšlenka naprosto planá. Ovšem trendy velí, kdo chce prodávat musí mít SUV a tak se Lotus, stejně jako například Ferrari či Jaguár, nechal strhnout touto SUV mánií.

Ovšem u Lotusu je pravdou, že své vize na SUV představil již v roce 2006, kdy představil koncept APX. Ten demonstroval schopnost automobilky vyrobit automobil s vysokou karoserií, který si tak zachová dynamické vlastnosti. Ovšem po uvedení konceptu vše ve spojitosti Lotus a SUV utichlo. Až rok 2015 přinesl zprávu, že se této novinky skutečně dočkáme.

A proč se vlastně Lotus po tolika letech k SUV nakonec odhodlal? Vysvětlení je čistě pragmatické a stojí za ním prodeje. Kdo chce dnes prodávat, SUV je nezbytným nástrojem, jak toho docílit. Šéf automobilky Marc Gales sám potvrdil, že vkládá do SUV velké naděje, na to, že by model mohl navýšit prodeje značky až dvojnásobně. O to se bude starat jak vzhled vozu, tak také prémiová technika, která do něj bude uložena.

O vzhledu automobilu nám již něco málo prozradily první skici, za kterých je patrné, že především zadní část vozu bude skutečně velmi dravá. Přední část bude však o něco, více skromnější a svým vzhledem bude do značné míry připomínat model od Jaguáru. Samotný automobil pak nebude ani nijak velikostně výrazný a to je dobře. Automobilka chce totiž i u takového automobilu zachovat přednosti Lotusu, tedy rychlost a skvělou dynamiku. Tak tedy uvidíme, jak se jim to podaří.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Your email address will not be published.