Octavia je kvalitní auto s relativně vysokou poruchovostí interiérového světla. Je ale opravdu problém ve světle? Na to se podíváme v tomto článku.

Nic nevydrží věčně. To samé platí i o mikrospínačích používaných v autech. Jestliže se porouchá, můžete jej relativně snadno vyměnit. Přinášíme návod, jak na to.

Jak začít?

Vozidla značky Škoda jsou mezi Čechy velice oblíbená. Přece jen se jedná o domácí značku, která navíc prodává kvalitní automobily. U modelů Škoda Octavia a Fabia ale často dělají problémy mikrospínače u dveří. Ty se starají o to, aby se vám po otevření dveří rozsvítilo interiérové světlo. Jestliže to váš vůz takhle nedělá, tak nyní víte, kde je chyba. A v následujících řádcích vám ukážeme, jak ji odstranit.

Nejdůležitější je na celé proceduře samotný mikrospínač. Proto se na něj zaměřte a pořiďte si opravdu kvalitní. Na koncový spínač z nekvalitního plastu rovnou zapomeňte. Jakmile mikrospínač dorazí, rozeberte tapecírunk a stáhněte okénko. Polohu pro jistotu zajistěte lepící páskou. Poté pokračujte uvolněním veškerých šroubků na stahovačce. Tu odložte stranou a odcvakněte krytku zámku. Ale opatrně. Mohla by totiž prasknout.

Výměna mikrospínače

V tuto chvíli se  zaměřte na zámek. Povolte veškeré jeho šroubky. Jakmile se vám to podaří, nezapomeňte na kliku. Tu raději přidržte, protože by vám mohla vypadnout jistící miska. Následně vysuňte zámek a vyndejte lanko kliky. Povolením zbylých šroubů vyndáte celý zámek.

Teď už nic nevrání výměně mikrospínače. Všechno je uvolněné a vy byste jej měli vidět. Nový mikrospínač rozeberte a vyndejte z něj hlavici. Tu připevněte místo původní a vraťte zpět kryt. Pokud možno co nejpevněji, aby se dovnitř nedostaly žádné nečistoty. Poté už jen opakujete výše zmiňované procedury, jen v opačném sledu. Připojte zámek, zasuňte lanko do venkovní kliky a vyzkoušejte, jestli jdou dveře zavřít. Do zámku vraťte vložku, utáhněte všechny šroubky, připevněte tapecírunk a máte hotovo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply

Your email address will not be published.