Vodorovné a svislé dopravní značení je nedílnou součástí silničního provozu. Jednotlivé druhy značení slouží k udávání zákazů, upravení rychlosti, změnám přednosti nebo k podání důležité informace. A ačkoliv se o bezprostředním okolí českých pozemních komunikací hovoří jako o „lesích značek“, jen málokdo si bez nich dokáže provoz představit. Navíc nejde jen o silnice, ale také o parkoviště, logistická centra a další místa, ve kterých se pohybují dopravní prostředky. Co si však počít, když jsou zapotřebí změny nebo výměna stávajícího dopravního značení, které je poškozené? Nezbude vám, než kontaktovat odborníky.

S dopravním značením vám pomůže firma AZznačky

Na trhu působí množství specializovaných firem zabývajících se prodejem, pronájmem a realizací dopravního značení. K těm renomovaným patří společnost AZznačky, která je na trhu je přes deset let a působí celorepublikově. Komplexní služby zahrnují svislé i vodorovné dopravní značení.

Co se týče pravomocí souvisejících s umístěním dopravního značení, záleží na typu komunikace. Svislé dopravní značení má na starosti příslušný správní orgán. V případě účelové komunikace pak její vlastník, a to v rámci místní nebo přechodné správy provozu. Podstatné je, aby podoba dopravního značení, umístění a realizace odpovídala platné legislativě.

TIP: doprava v Česku – aktuální zprávy

Komplexní služby od A do Z

Pod příhodným názvem AZznačky najdete veškeré služby, které s dopravním značením souvisí. Ať už vám jde o pořízení, dočasný nebo dlouhodobý pronájem, údržbu nebo likvidaci, spolehněte se na špičkový servis a výhodné ceny. Zakázky jsou monitorovány systémem Venzeo, takže budete mít nepřetržitý přehled o tom, co se právě děje.

Firma AZznačky realizuje také vodorovné dopravní značení. Používá nejmodernější technologie a postupy – jednosložkové a dvousložkové barvy nanáší ručně nebo strojově. Další informace najdete na www.azznacky.cz.