Americká automobilka by chtěla na trh přivést ještě levnější model. Ten by se měl opírat o technologii z Francie, kterou později dostane i jeho dvojče od Fiatu.

Jeep pro všechny

Připravovaná novinka by měla nést označení 516 a mělo by se jednat o to nejdostupnější, co Jeep nabídne. To znamená, že se vůz zařadí pod model Renegade, přičemž bude stát na platformě CMP, kterou využívá hned několik modelů skupiny PSA. Ta se nedávno spojila s Fiatem a společně automobilky vytvořily skupinu Stellantis.

Automobil by se díky svému základu měl stát příbuzným modelů jako je Peugeot 2008, Opel Mokka či DS 3 Crossback. Je ovšem otázkou, zda vůz nabídne pohon všech kol, protože platforma CMP prozatím nic takového neumožňuje.

Automobil by se měl vyrábět v polských Tychách a produkce by měla začít v listopadu příštího roku. Crossover bude k dispozici se zážehovými motory z nabídky PSA. V lednu roku 2023 by měla dorazit i jeho čistě elektrická varianta a také by se měla představit čitě mildhybridní verze. Stellantis by chtěl vyrábět přibližně 110 tisíc vozů ročně.

Nový základní model Jeep by pak v roce 2023 měl doplnit i podobný vůz od Fiatu. Který bude k dispozici coby elektromobil a mild-hybrid. Designově by měl jít naproti konceptu Centoventi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.