V oblasti investování je velice důležité mít dobře diverzifikované portfolio. Právě k takovému účelu slouží investiční zlato, které se chová úplně jinak než třeba akciový trh. Stejně tak představuje ochranu proti inflaci, která je strašákem posledních měsíců. V následujících řádcích vám prozradíme, co byste měli o tomto drahém kovu vědět předtím, než do něj vložíte své úspory.

Investiční zlato je vnímáno jako bezpečnější investice než akcie, navíc z dlouhodobého hlediska jeho cena neustále stoupá, a to i přes krátkodobé výkyvy. Přidáním zlata do portfolia diverzifikujete svá aktiva, což vám pomůže lépe překonat recesi. Počítejte však s tím, že zlato neprodukuje hotovostní tok jako ostatní aktiva.

Fyzické zlato je osvobozeno od DPH

Pokud si chcete koupit fyzické zlato, nabízí se vám hned několik forem – zlaté cihly, mince, kusy čistého zlata a šperky. Pozor, přestože šperky mohou v průběhu času akumulovat hodnotu, jejich zhodnocení může být komplikované a neexistují žádné záruky, že budete moci prodat zlatý šperk za vyšší částku, než za kterou jste ho koupili.

Velkou výhodou je, že investiční zlato ve formě slitků a mincí je osvobozeno od DPH. U nemovitostí musíte platit daň, ovšem u zlata nikoliv. I na to myslete v okamžiku, kdy se rozhodujete mezi nemovitostí a zlatem.

Akcie

Další možností je koupit si akcie ve společnostech, jež se specializují na těžbu zlata, což však s sebou nese i určité riziko. Jestliže neumíte obchodovat s akciemi, ani se do této formy investice nepouštějte. Akciový trh je vhodná příležitost hlavně pro zkušené investory.

Kde koupit fyzické zlato?

Zlaté slitky a mince s certifikáty zakoupíte v Pražské mincovně, která má sídlo v Obecním domě v hlavním městě. Zakoupit si však můžete zlato i přes e-shop tohoto prodejce, a to na www.zlate-mince.cz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.