Dovršili jste plnoletosti a pohráváte si s myšlenkou na řidičák? Touží po něm většina mladých lidí a vy zřejmě nejste výjimkou. Na druhou stranu zvažte, jestli ho skutečně potřebujete. Vlastnictví řidičského průkazu vám otevře dveře do světa příležitostí, ale zároveň budete muset přijmout velkou zodpovědnost. Auto je užitečná věc, nicméně volant v nesprávných rukách z něj dělá regulérní zbraň.

Řidičský průkaz nepatří mezi nejlevnější záležitosti. Pokud zkoušky nesložíte, budete si je muset znovu zaplatit. Pro většinu lidí však absolvování kurzu smysl má. Jízda autem je sama o sobě skvělým zážitkem a leckdo se nemůže dočkat již od útlého věku.

Odrazuje-li vás strach, zbavte se ho. Udělat zkoušky na řidičský průkaz není tak těžké, jak si možná myslíte. Stejně tak to není úplně jednoduché. Zákony o správné a bezpečné jízdě nesmíte jen umět zpaměti – měli byste je chápat a umět aplikovat v praxi. Proto se nevyhýbejte hodinám teorie, dělejte si zápisky a hlavně – na vše, čemu nerozumíte, se ptejte!

kralsilnic-cz_autoskolaking_cz_01

Pokud si naopak myslíte, že zákony vstřebáte lehce, ale bude vám dělat potíže jízda, buďte v klidu. Stačí se obrátit na renomovanou autoškolu a důvěřovat kvalifikovaným lektorům.

Až do 19.1 2013 byly technika samostatnou částí zkoušky. Již několik let je pouhou součástí předvýjezdové kontroly. Přesto byste měli vědět, jak se zachovat v „nestandardních“ situacích. Vyměnit pneumatiku, dolít olej či chladicí kapalinu – to jsou věci, které by měl zvládnout každý držitel řidičského oprávnění.

kralsilnic-cz_autoskolaking_cz_02

 

Alfou a omegou je vhodně zvolená autoškola. Nevybírejte pouze podle ceny, ale především na základě dobrého jména. V hlavním městě se těší největší popularitě známá Autoškola King, která nabízí výcvik na všechny skupiny, rekvalifikace, profesní školení a další související služby.