V souvislosti s omezením volného pohybu došlo také na to, že se výrazně vyprázdnily silnice. Jelikož lidé v podstatě mohou cestovat, jenom když musí, výrazně se to podepsalo na tom, že jsou silnice prázdnější, než kdy dříve.

Je to celkem pochopitelné, protože řada zbytečných cest lidí byla odložena. Ti v podstatě mohou cestovat jenom, když míří do práce, k lékaři, či za příbuznými. A dále také za řadou neodkladných věcí. Jinak by měly zůstat doma. Podle toho, jak to vypadá na silnicích, to většina lidí dodržuje.

Opravy některých úseků jsou jednodušší

Pozitivně se to podepisuje například na opravách jednotlivých úseků silnic, které byly naplánovány a které se prostě musí udělat. A je na to pravá chvíle. Zatímco jindy dopravní značení může mnoho lidí brzdit a vytvářet na silnicích několikakilometrové kolony kvůli kyvadlovému provozu v opravovaném úseku, dnes je situace o poznání lepší. Méně aut na silnicích znamená menší kolony a tedy i kratší čekání.

Menší provoz znamená i větší bezpečnost

Díky menšímu provozu došlo k tomu, že policie hlásí podstatně méně evidovaných nehod. To si můžeme vyložit jako informaci o tom, že se na našich cestách výrazně zvýšila bezpečnost. Ukázat si to můžeme třeba na úsecích, kde vodorovné dopravní značení pomáhalo stanovit bezpečnou vzdálenost. Dříve zde jezdilo jedno auto za druhým, zatímco nyní zde projede auto jednou za čas. To sníží i riziko, že se něco může stát.

Jezdí se plynule

Další výhodou, na kterou bychom neměli zapomínat, je také celková plynulost jízdy. Po celé zemi byly hlavně ve velkých městech úseky, kde se dlouhou dobu stálo v kolonách. A nyní? Jsou několik týdnů podstatně prázdnější, což se pozitivně podepisuje na tom, že je projedeme jak plynuleji, tak hlavně i rychleji. Úbytek řidičů je výrazný. A co více – ve velkých městech také díky tomu výrazně ubývá smogu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.