Povinné ručení je jedna z těch položek, jejichž placení se prostě nevyhnete. Musíte ho brát jako samozřejmost, chcete-li jezdit, je potřeba ho pravidelně uhradit. Faktem však zůstává, že možná můžete platit o dost méně, než odvádíte teď.

Platit povinné ručení je přikázáno přímo zákonem, protože se z něj v případě nehody platí škoda, kterou způsobíte někomu dalšímu. A protože je to záležitost, již musí řešit každý, působí v Česku mnoho poskytovatelů. Jedni lákají na cenu, druzí na široké portfolio doplňkových služeb.

Jak jistě víte, cena se odvíjí od mnohých kritérií. Jde o to, jaké auto vlastníte, jak je staré, na co ho využíváte, jaký má objem a výkon motoru atd. Pak je podle věku, místa bydliště a počtu měsíců bez nehod zhodnocen ještě majitel. Na základě těchto komplexních kritérií vypočítá poskytovatel cenu. Možná se budete divit, ale u nejlevnějších možností je možné se dostat na pouhých 818 Kč.

Berte však v úvahu, že levnější varianty jsou obvykle logicky méně spolehlivé. Nejdůležitější, na co byste se měli dívat, je maximální částka, kterou je pojišťovna schopná vyplatit. Limity se pohybují od 35 milionů, nařízených státem jako minimum, až do 150 milionů. U levnějšího povinného ručení pravděpodobně také nedostanete zvláštní asistenční služby ani další extra výhody, kterými se dnes poskytovatelé předhání.

Změňte svého poskytovatele

Nebuďte líní a zjistěte si, jestli neexistuje varianta, při níž byste platili méně. Podle statistik změnilo v posledních dvou letech svého poskytovatele povinného ručení 54 % zákazníků. Přidejte se k nim, určitě ušetříte. Stojí to jen chvilku času a nemusíte kvůli tomu nikam chodit.

Zkuste si vyplnit formulář na ePojištění.cz, kde se vám po zadání údajů zobrazí možné výhodné nabídky povinného ručení. Když najdete výhodnější než je vaše stávající, během pár kliknutí si změníte poskytovatele a začnete šetřit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.