Jeremy Clarkson je známý svými neustálými provokacemi. Jeho vytřínbený humor ne každý ocení a přesně to se nyní stalo i organizaci PETA, které se vůbec nelíbil čtvrtý díl pořadu, ve kterém si tento anglický hrubián postavil automobil ze zvířete.

Celkově se dá humor Hammonda, Maye i Clarksona označit v některých chvílích za kontroverzní a nesedí každému. Dík tomu se pořad ocitl v dalších problémech, kdy už musel vysvětlovat, proč radí pašerákům lidí, jak dostat uprchlíka přes hranice.

Pokud tento pořad sledujete, tak jisté víte, že ve čtvrtém díle dostali pánové za úkol vyrobit automobil s karoserií z obnovitelných zdrojů. Hammond zvolil automobil na dřevěné a kytkaté bázi, May se spolehnul na hlínu a Clarkson na zvířecí kosti, šlachy a jiné části těl. A právě tento automobil připomínající obrovskou nafouklou krávu vyvolal takový poprask.

Na svědomí jej mají, ne příliš překvapivě, aktivisté z organizace PETA, která již dlouhou dobu bojuje za práva zvířat. „PETA a různí lidé doufají, že jednoho dne Clarkson šlápne na brzdu levných a ubohých kousků, jako je tento, a stane se skutečným fanouškem aut, nikoliv fanouškem masa,“ Právě takto se na adresu Clarksonova výstupu vyjádřila Mimi Bekheclová, která jej přirovnala k popové hvězdě Lady Gaga, která se kdysi navlékla do šatů z masa.

Ničemu příliš nepomohly ani Clarksonovy výroky na adresu vozu, kdy chtěl náhradní síly vzít ze psa, který mu auto začal okusovat a také scéna, kdy se ptá majitelky koně, zda brzy kůň neumře, že by se mu hodil na náhradní díly. Po svém se s tím vypořádali v Indii, kde je kráva posvátná a tak scény s Clarksonem byly vystříhány, díky čemuž byl pořad asi tak poloviční. A PETĚ se nejspíše nebude líbit ani další epizoda, kde Clarskon váží automobil za pomocí zvířat, ale poté co mu z váhy zvířátka utíkají, je nahradí jejich masem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup